Zamsız Borçlanmada Son Tarih 31.12.2019 !!!

Gazete Hamburg’a önemli açıklamalarda bulunan Avukat Talha Barut emekli maaşları konusunda en son çıkan genelge hakkında şunları söyledi:

’SGK tarafından 29.11.2019 tarihinde yayınlanan 2019/21 Sayılı genelge ile emekli maaşlarının yükseltilmesinin önü açılmıştır. Son aylarda düşük aylıklara bağlanan kişiler bu son çıkan genelgeye dayalı olarak itiraz ederlerse yüksek maaş alabileceklerdir. 2019/16 Sayılı genelge ile maaşların 1000 TL’ye kadar düşürülmesi bir hataydı. 2019/21 sayılı genelge ile bu hatadan vazgeçilmiş oldu. Böylece SSK’dan daha az ödeyerek daha yüksek maaş almanın önündeki engel de kalkmış oldu. SSK üzerinden borçlanan kişiler doğru yıl aralıklarını borçlanmışlarsa maaşımız düşük olur endişesi taşımasınlar. Son genelge sayesinde 2000 yılından önceki tarihleri ödeyen sigortalıların eskiden olduğu gibi 2300 TL – 2500 TL civarı aylık almaları mümkün olacaktır.’

Genelge Yeniden Değişmeden Başvurularınızı Yapınız !!

Maaşların genelgelerle değil ancak Kanunlarla düşürülebileceğini vurgulayan Barut yeni bir Kanun değişikliği olmadan insanların elini çabuk tutması gerektiğini belirtti. Avukat Barut sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Maaşı düşüren genelge ancak 3,5 ay yürürlükte kalabilmiştir. Bunun kanuni alt yapısının olmadığını ve uygulanamayacağını her fırsatta belirttik. İtirazlar ve eleştiriler sonuç verdi ve genelge geri çekildi. Ancak bir daha ki sefere daha güçlü bir değişiklik gelebilir. Kanuni bir düzenleme ile maaşlar düşürülebilir. Bu durumda mahkeme yoluyla dahi maaş yükseltme imkanı olmaz. İmkanı olanlar ellerini çabuk tutup kazanılmış haklarını elde etsinler.”

Son Tarih 31.12.2019 !!!

01.01.2020 tarihinde emeklilik için yatırılan primlerin yeniden yükseltileceğini belirten Barut, henüz başvurmamış olanların ellerini çabuk tutmasını tavsiye etti. Başvurusunu yapmış olanlar için herhangi bir zam gelmeyeceğini, işlemleri henüz tamamlanmasa bile onların ilk başvuru tarihindeki tutarlar üzerinden borçlandırılacağını vurguladı.

Açık Kapı Gününe Davet !!!

Yasa değişikliğini duymadığı için başvuramamış ve mağdur olmuş kişilere ücretsiz danışmanlık verdiğini söyleyen Avukat Barut ilk defa emeklilik işlemlerini yaptıracak olanların Çarşamba günleri önceden isimlerini yazdırmak kaydıyla saat 16:00`da ofisindeki açık kapı gününe gelebileceğini belirtti. Açık kapı gününde en az ödeyerek en yüksek maaş alacak şekilde hesaplama yaptıklarını belirten Barut; Youtube, Instagram ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarından aktüel değişiklikleri duyurmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.  

İrtibat adresi:

Avukat Talha Barut

Adres: Gänsemarkt 44, 20354 Hamburg

YouTube: Avukat Talha Barut

Facebook: @avukatimiz  @avukatbarut

Instagram: @avukattbarut

Bilgi Hattı: 040 636 93 310