Barut Yeni Adresinde. ( Post Aktüel | 12 Mayıs 2016 )

Avukat Talha Barut Steindamm’daki bürosunu Gaensemarkt’a taşıdı. Türkiye’den Emeklilik, Miras, Boşanma ve Ticaret Hukuku alanlarında uzman olan Avukat Talha Barut, düzenlediği açılış törenine, aralarında meslektaşlarının da olduğu çok sayıda kişi katıldı. Açılışda kısa bir konuşma yapan Barut, katılımcılara teşekkür etti.
2004 yılında Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin burslu programından mezun olan Avukat Barut, 2006 yılında Avukatlık stajını başarı ile tamamlayarak ruhsat almaya hak kazandı. Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde akademisyen olarak çalıştı. 2008 yılında Master (Yüksek Lisans) programını başarı ile tamlayarak ‘Uzman’ unvanını aldı. 2007-2008 yılları arasında Hamburg Üniversitesi ile Akdeniz Üniversitesinin ortak yürüttüğü Master programını başarı ile tamamladı. Hamburg’da özellikle emeklilikle ilgili bazı hukuka aykırı uygulamaları ilk defa dile getiren Avukat olarak da tanınan Barut, Hamburg ve çevresinde bu konularda birçok seminer verdi.
Türkiye’den Noterlik Belgesi’ne de sahip olan Barut, verdiği seminerlerde ‘Almanya’daki ilk iş başlangıcının Türkiye’de ilk iş başlangıcı sayılması gerektiği’, ‘daha az prim ödeyerek daha yüksek maaş bağlanabileceği’ ve ‘mavi kartlılara borçlanma hakkı tanınması gerektiği’ konularında vatandaşlarımızı aydınlatmıştır. Hamburg Barosu, Antalya Barosu ve Türkiye Barolar Birliği’ne Avukat olarak kayıtlı olan Barut, eşi Yasemin Barut ile birlikte yeni bürosunda tercüme ve danışmanlık hizmetleri de veriyor.


AvukatTalha Barut yeni bürosuna taşındı. ( Gazete Hamburg |01 Mayıs 2016 )

Hamburg’un sevilen simalarından Avukat Talha Barut,Hamburg Steindamm’da bulunan bürosunu yine Hamburg’un en işlek caddesi Gaensemarkt 44 adresine taşıdı.

Hamburg’un sevilen simalarından Avukat Talha Barut,Hamburg Steindamm’da bulunan bürosunu yine Hamburg’un en yoğun caddesi Gaensemarkt 44 adresine taşıdı.
Avukat Talha Barut yeni bürosunun açılışına akrabaları,yakın dostları ve sevenleri yalnız bırakmadı.
Önceki bürosunda Çarşamba günleri 16:00-18:00 saatleri arasında açık kapı günü düzenleyen Avukat Barut ,yeni bürosunda da aynı uygulamaya devam edeceğini söyledi.
Hamburg Barosu, Antalya Barosu ve Türkiye Barolar Birliği’ne Avukat olarak kayıtlı olan Türkiye’de n Emeklilik,miras,Boşanma ve Ticaret hukuku alanlarında uzman olan Talha Barut ve eşi Yasemin Barut ile birlikte tercüme ve danışmanlık hizmetleri de vereceklerini  söyleyerek ,bürosunun açılışında kendisini yalnız bırakmayan dostlarına ve misafirlerine  teşekkür etti.

Talha Barut kimdir?
2004 yılında Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinin burslu programından mezun olan Avukat Barut 2006 yılında Avukatlık stajını başarı ile tamamlayarak ruhsat almaya hak kazandı. Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesinde de akademisyen olarak çalıştı. 2008 yılında Master (Yüksek Lisans) programını başarı ile tamlayarak ‘Uzman’ unvanını aldı. 2007-2008 yılları arasında Hamburg Üniversitesi ile Akdeniz Üniversitesinin ortak yürüttüğü Master programını başarı ile tamamladı. Hamburg’da özellikle emeklilikle ilgili bazı hukuka aykırı uygulamaları ilk defa dile getiren Avukat olarak da tanınmaktadır. Hamburg ve çevresinde bu konularda birçok seminer vermiştir. 2011 yılından beri gerek yazılı gerekse görsel medyada, katıldığı radyo programlarında ve vermiş olduğu seminerlerde ‘Almanya’daki ilk iş başlangıcının Türkiye’de ilk iş başlangıcı sayılması gerektiği’, ‘daha az prim ödeyerek daha yüksek maaş bağlanabileceği’ ve ‘mavi kartlılara borçlanma hakkı tanınması gerektiği’ konularında birçok bilgilendirmelerde bulunmuştur.

Daha önce dava ile elde edilen bu tür haklar yoğun talepler üzerine 2014 yılındaki yasal değişiklikle davasız olarak verilmeye başlanmıştır. Özellikle emeklilik konusunda yapmış olduğu bilgilendirmeler ile birçok kişiye faydalı olmaya çalışmıştır. Aynı zamanda Arabulucu sıfatını taşıyan Barut Türkiye’den Noterlik Belgesi’ ne de sahiptir.
 (Bilgi Hattı: 040 636 93 310) | hamburghukuk@hotmail.comAvukat Talha Barut yeni bürosunu hizmete açtı. 
Elbe Express | 30 Nisan 2016 )

Almanya’da yaşayan vatandaşlarımızın Türkiye’deki davalarını üstlenen Avukat Talha Barut, Steindamm caddesindeki bürosunu Gänsemarkt’a taşıdı.
(Mehmet Atak /Elbe Express)
Kısa bir süre öncesine kadar Hamburg’un Steindamm caddesindeki bürosunda hizmet veren Avukat Talha Barut, bundan böyle taşındığı Gänsemarkt 44adresinde faaliyetlerini sürdürecek. Vatandaşların özellikle Türkiye’deki davaları için avukatlıklarını yapan Talha Barut’un yeni bürosunun açılış gününde çok sayıda davetli hazır bulundu.

İşte açılışa katılanlardan bazıları:
Avukatlar  Dr. Ramazan İnci, Resul Özpek ve Erdal Kalyoncu, Gümrük Danışmanı Abdülkerim Kuzucu, Murat Doğdu (Jugendamt), Erdal Altuntaş (Türk Basın Birliği Başkanı), Veli Güngör(THY), Kanber Erciyas, Akpınar ve Furuncu ailesi, Dilek Fındık, Hanife Yılmaz, Taner ailesi, Nihat Bingöl, Davut Kabirci, Kiremitçioğlu ve Topçu ailesi,Hanifi Karaolan, Mehmet Tüm, Reyhan Turan, Erdal Akter, Fatime İnan, Hatice Şen, Çakırgöz, Yılmaz ve Özcan ailesi, Nevzat Kahraman, Haşmet Düzgüner, İsmail Çelebi, Marisa Dikra, Mehmet Akçay ve eşi, Bülent Akçay, Harald Nowack, İsmail Şık, Cengiz Tezcan, Talha Barut’un eşi Yasemin ve açılış için Türkiye’den gelen annesi Güler ile babası İhsan Barut, Arifan Vakfı Başkanı Ökkeş Polat, Sönmez ailesi, Ali Turan,M.Ali Yıldırım, Avater şirketi çalışanları, Kalyoncu ve Yeşildaş aileleri, Mehmet Aldemir, Erdoğan Bayram, Atila Yasin, M. Zeki Çarhoğlu, Hasan Şahin, Kasım Barat,Arafat Barat, Avni Barat, Mustafa Yıldızhan, Beyoğlu ve Yongacı aileleri.

Talha Barut, Türkiye’den gelen anne – babası ve eşi Yasemin ile katılımcılara teşekkür etti.
Eşi Yasemin ile kadınlar grubunca hazırlanan 20 çeşit açık büfe yiyeceğin ikram edildiği açılış gününde davetlilerle toplu bir resim çektiren Avukat Talha Barut, yoğun ilgiden dolayı çok memnun kaldığını belirterek şunları söyledi: ” Almanya’da yaşayanlar için ağırlık alanım Türkiye olacaktır. Emeklilik, boşanma, miras,gayrımenkul gibi her türlü sorunlarda kapımız herkese açıktır. Bu önemli günde bana yardımcı olan eşim ile Türkiye’den kalkıp gelen anneme babama ve tüm dostlarıma teşekkür ederim..”
Koyu bir sohbet havasında geçen 3 saatlik açılış günü davetinde Post, Zaman, Elbe Express, Güncel ve Radyo Merhaba temsilcileri de hazır bulundu.